Surpriză uriașă în Europa League; Astra elimină West Ham

Niciun comentariu

Surpriză uriașă în play-off-ul UEFA Europa League, acolo unde campioana României, Astra Giurgiu, a reușit să se califice în grupele competiției după ce s-a impus în fața celor de la West Ham United.

Pe Stadionul Olimpic din Londra Astra a făcut un joc tactic excelent, învingând cu scorul de 1:0, după 1:1 în prima manșă. Singurul gol al meciului a fost înscris în minutul 45, de Teixeira, la capătul unei prime reprize excelente pentru români.

Repriza secundă a fost dominată categoric de gazde, dar la rampă a ieșit portarul Silviu Lung, care a avut mai multe intervenții extraordinare.

Cu scorul general de 2:1 Astra reușește să ajungă în grupele Europa League și să elimine pentru al doilea an consecutiv pe West Ham.

Category: Sport
Tags: , , , ,